Atos umacnia pozycję światowego lidera w zakresie usług cyfrowych

atos najlepszy pracodawca

Atos przejmie biznes outsourcingowy IT (ITO) firmy Xerox, niemal potrajając swój rozmiar w Stanach Zjednoczonych, który w ten sposób stanie się największym obszarem operacyjnym firmy. Atos stanie się jednym z głównych dostawców usług IT dla firmy Xerox, a klienci Xerox z obszaru Business Process Outsourcing (BPO) oraz Document Outsourcing otrzymają dostęp do globalnych możliwości usług IT firmy Atos.

Atos i Xerox nawiążą globalną strategiczną współpracę, w której obie firmy będą działać w ramach wspólnych projektów innowacyjnych oraz razem wejdą na rynek w celu zmaksymalizowania możliwości usług IT dla Atos i możliwości BPO dla Xerox w Europie i Ameryce Północnej. Celem współpracy jest przyspieszenie wzrostu i innowacji, aby stopniowo wygenerować korzystny biznes dla obu firm oraz by lepiej obsługiwać swoich klientów, zarówno w USA, jak i w Europie.

W ramach ogólnoświatowej współpracy, firma Atos przejmie działania w zakresie usług infrastruktury IT, aktualnie dostarczanych do firmy Xerox przez Xerox ITO. Atos będzie również dostarczać usługi IT w Europie i Ameryce Północnej, korzystając z możliwości, jakie oferuje BPO i Document Outsourcing w Xerox.

W celu przypieczętowania współpracy, powstanie specyficzna struktura zarządzania, w której znajdą się przewodniczący i prezesi obu firm: Ursula Burns i Thierry Breton. Kwartalne komitety sterujące na poziomie CEO i poziomach operacyjnych będą odbywać się w celu maksymalizacji wzajemnych korzyści wynikających ze współpracy oraz koordynacji innowacyjnych inicjatyw.

 Źródło http://pl.atos.net/