Are you ready for IBM?

ibm--header

ibm-praca-are-you-ready-IBM

 

Piotr-Kupiec-IBM.jpg

Piotr Kupiec

IT Manager w IBM

„Osobiście uważam, że dla osób chcących się rozwijać nie ma lepszego i bardziej przyjaznego środowiska, niż nasza firma.”

Jaką rolę pełnią działy IT w centrach BTO?

Zakres naszych działań jest bardzo szeroki, począwszy od bezpośredniego wsparcia naszych użytkowników (deskside support), poprzez wsparcie aplikacji i narzędzi systemowych wykorzystywanych w operacjach biznesowych (systemy zarządzania obiegiem dokumentów,  systemy raportowe, systemy ułatwiające zarządzanie relacjami z klientem),  administracja bazami danych, systemami operacyjnymi, siecią teleinformatyczna,  bezpieczeństwem IT, infrastrukturą, kończąc na tworzeniu oprogramowania i architektury systemów, oraz zarządzaniu usługami i projektami IT. Dysponując dużą grupą specjalistów w tych dziedzinach, jesteśmy w stanie nie tylko dostarczać i utrzymywać środowisko i usługi IT dla biznesu, lecz także służyć pomocą w kształtowaniu i optymalizacji rozwiązań biznesowych.

Jakie możliwości rozwoju posiadają pracownicy działów IT?

Największym atutem są ludzie, ich wiedza, zaangażowanie i pomysłowość. Każdemu z naszych pracowników, jak i kandydatów, z którymi chcemy podjąć współpracę, jesteśmy w stanie znaleźć rolę w organizacji, która z jednej strony spełnia jego oczekiwania w zakresie osobistego rozwoju i kariery, z drugiej zaś tworzy wartość dla naszej firmy. Pełen wachlarz obszarów IT, którymi się zajmujemy, jak i wielkość naszej organizacji gwarantują elastyczność w tym zakresie, niezależnie od doświadczenia kandydata, jego umiejętności technicznych i preferowanych kierunków rozwoju. Dużym atutem jest dostęp do najnowszych technologii i produktów (sprzęt,  oprogramowanie), które z racji dużej wartości materialnej nie są ogólnodostępne w mniejszych firmach lub środowiskach uczelnianych. Inwestujemy w zespół poprzez organizację szkoleń wewnętrznych oraz zewnętrznych, programy certyfikacji, rozwój umiejętności miękkich i językowych. IBM posiada ogromne zasoby wiedzy, z których każdy może skorzystać poprzez intranet czy e-learning. Kultura naszej pracy, tak lokalnej jak i globalnej, daje zawsze możliwość znalezienia osób lub zespołu, które będą w stanie wesprzeć w każdym temacie z dziedziny IT i na każdym poziomie zaawansowania.

Jakich kompetencji, poza właściwą wiedzą i doświadczeniem, poszukują Państwo oceniając kandydatów?

Najważniejsza jest chęć – człowiek otwarty na rozwój, ale też zmotywowany do pracy nad sobą i dla dobra firmy jest tym kogo szukamy.

Jedną z trzech głównych wartości naszej firmy jest innowacyjność. Słysząc ten termin myślimy głownie o wynalazkach, naukowych laboratoriach itd.. My staramy się realizować tą wartość we wszystkich naszych działaniach, głownie poprzez usprawnianie procesów i usług, które wspieramy,  optymalne wykorzystanie technologii i produktów, automatyzację działań. Innowacyjność była i jest jedną z głównych cech, która wyróżnia IBM spośród innych firm branży IT (i tak jest od ponad 100 lat 😉 ). Chcemy żeby każdy członek naszego zespołu biorąc odpowiedzialność za swoja prace, starał się ją usprawnić na każdym z etapów. Podobna zasada dotyczy naszych zespołów i większych organizacji. Również od kandydatów oczekujemy pomysłowości, która bierze się z pasji, ciekawości, wzajemnej komunikacji i dobrej pracy w zespole.Wreszcie, cenimy w ludziach wytrwałość i systematyczność, które to są niezbędnymi cechami w realizacji dobrych pomysłów.

Dlaczego czytelnicy powinni bliżej zainteresować się ofertami pracy w centrum IBM BTO w Krakowie?

Stanowiska pracy w IBM BTO zainteresują zarówno studentów, jak i specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Oferujemy ciekawą pracę, szerokie możliwości rozwoju i dostęp do najnowszych technologii. Dynamiczny rozwój naszego centrum stanowi jednoznaczną gwarancję rozwoju kariery pracowników oraz okazję do podjęcia nowych wyzwań, dlatego sądzę, że warto odpowiedzieć na nasze ogłoszenia pracy i zgłosić swoją kandydaturę.

Osobiście uważam, że dla osób chcących się rozwijać nie ma lepszego i bardziej przyjaznego środowiska, niż nasza firma. Poza wcześniej opisanymi elementami, wartością sama w sobie jest świetna atmosfera, która tworzą nasi pracownicy. Ich życzliwość, otwartość i poczucie humoru są absolutnie unikalne!

ibm-praca-are-you-ready