Twórz z nami nowoczesną bankowość!

ing-bank-slaski

ing
ING BANK ŚLASKI  jest doskonale rozpoznawalną marką na polskim rynku finansowym. Wchodzimy w skład Grupy ING należącej do czołowych instytucji finansowych świata. Nawet nie wiesz, jak ciekawe wyzwania czekają na Ciebie w naszej organizacji. Czas nadrobić zaległości. Zapoznaj się z pełnią możliwości, jakie oferujemy profesjonalistom z obszaru IT.

Pion IT jest jedną z kluczowych jednostek w naszym Banku.

To właśnie tutaj pozyskuje się, analizuje i wdraża innowacyjne rozwiązania IT. Tu również podejmowane są wszelkie działania w zakresie inicjowania rozwiązań rozwojowych oraz doskonalących aplikacje.

Pion IT zapewnia też utrzymanie i ciągłość działania platformy sprzętowej, oprogramowania systemowego, narzędziowego oraz systemów telekomunikacyjnych. Stanowi on prawdziwe Centrum Dowodzenia w procesie zarządzania problemami i serwisami IT.

ing-5-krokow-5

Departament Rozwoju Aplikacji
jest odpowiedzialny za rozwój i utrzymanie oprogramowania wchodzącego w skład systemu informatycznego Banku. Realizując te zadania wdraża on nowe aplikacje
i rozwiązania IT oraz wspiera ich użytkowników.

Departament Zarządzania Aplikacjami
łączy dwa światy: świat biznesu i świat IT. Współtworzenie i zapewnienie odpowiedniej jakości rozwiązań IT tworzonych dla jednostek biznesowych banku to jego  główne zadania. Na co dzień współpracuje z jednostkami biznesowymi, specjalistami IT oraz czołowymi firmami informatycznymi z Polski i ze świata.

Departament Architektury
odpowiada za zarządzanie architekturą korporacyjną. Powstał w odpowiedzi na zwiększające się zapotrzebowanie na automatyzację procesów bankowych w aplikacjach, wzrost udziału kanałów elektronicznych w transakcjach bankowych, szybko zmieniające się warunki technologiczne oraz duże zaawansowanie istniejącej w Banku infrastruktury IT.

Departament Wsparcia Informatycznego
to miejsce, w którym można poznać zarówno zastosowanie nowoczesnych rozwiązań z dziedziny IT od strony technicznej, jak i ich działanie z punktu widzenia użytkownika końcowego.

Departament Eksploatacji Systemów
jest jednostką odpowiedzialną za obsługę ponad 30 europejskich podmiotów z grupy ING w zakresie: przetwarzania danych, utrzymania i zapewnienia ciągłości działania platformy sprzętowej, oprogramowania systemowego, narzędziowego oraz systemów telekomunikacyjnych, wsparcia wdrożeń systemów IT.

ing-praca

 

Liderzy Informatyki
Czy wiesz, że Pion IT naszego Banku został finalistą konkursu „Lider Informatyki 2012” w kategorii „Bankowość – Finanse” oraz zdobywcą nagrody specjalnej Green IT?

Celem konkursu „Lider Informatyki” jest  promowanie tych podmiotów, które mądrze wykorzystują możliwości i rozwiązania ICT dla biznesu. Oceny dokonuje niezależne jury powołane przez redakcję Computerworld względem 4 kluczowych kryteriów:

 • doskonałość organizacyjna,
 • innowacyjność,
 • kreowanie wartości biznesowej przez IT,
 • spójność strategii IT z biznesem.

Nagrodę specjalną Green IT otrzymaliśmy za rozwiązania teleinformatyczne przyjazne dla środowiska oraz za projekt modernizacji centrów komputerowych.

top employersJesteśmy organizacją, która czwarty rok z rzędu otrzymała prestiżowy certyfikat Top Employers.

Jako wiodący pracodawca oferujemy:

 • stabilne zatrudnienie w nowoczesnej organizacji opartej na wysokiej kulturze biznesu
 • możliwość pracy w środowisku najnowszych technologii
 • atrakcyjne wynagrodzenie w oparciu o umowę o pracę
 • pracę, z rezultatów której będą korzystać setki pracowników i tysiące klientów banku
 • różnorodność projektów i współpracę z innymi departamentami banku
 • możliwość współpracy z gronem prawdziwych fachowców w obszarze IT
 • wszechstronny rozwój zarówno w zakresie wiedzy technologicznej, jak i kompetencji miękkich takich jak np. zarządzanie projektami, zarządzanie zespołem.
 • przyjazną atmosferę i stacjonarny charakter pracy
 • bogaty pakiet socjalny (prywatna opieka medyczna, pracowniczy program emerytalny PPE, dofinansowanie do wczasów w ośrodkach bankowych) oraz premie motywacyjne za wyróżniające wyniki

ChallengING ITING Bank Śląski idealną szansą dla młodych!

Młodym pasjonatom nowych technologii dedykujemy program ChallengING IT. Jest to roczny program pozwalający na zdobycie bogatego doświadczenia w środowisku wysoko zaawansowanych technologii informatycznych (Oracle, jBoss, NetApp, EMC, HyperV, Citrix, Hitachi, MS SQL, SharePoint, .NET, Java, PowerShell, SAN/LAN, storage). Uczestnicy programu realizują różnorodne projekty w kilku departamentach: Rozwoju Aplikacji, Zarządzania Aplikacjami, Eksploatacji Systemów, Architektury i Wsparcia Informatycznego. Poznają przy tym najnowsze rozwiązania informatyczne i rozwijają swoje umiejętności. Dzięki pracy w gronie naszych ekspertów zdobywają unikalną wiedzę i doświadczenie, a dodatkowo biorą udział w szkoleniach, które rozwijają umiejętności merytoryczne i kompetencje miękkie.
Pod tym względem  1 rok ChallengING IT = 5 lat studiowania

Chcesz wiedzieć więcej? Poznaj nas bliżej!

Nasze oferty pracy oraz dodatkowe informacje
znajdziesz na stronie internetowej www.ingbank.pl/kariera

ing-praca-stopka