W pracy trzeba mieć „mocne” plecy

krzesło

Odczuwasz bóle pleców lub kręgosłupa, masz problemy z koncentracją, często dopada cię zmęczenie lub migrena? Koniecznie sprawdź na czym siedzisz. Nieodpowiednie krzesło może być źródłem Twoich dzisiejszych i przyszłych kłopotów.

Witaj w klubie „zasiedziałych”

Żyjemy w erze ludzi „zasiedziałych”. W odróżnieniu od poprzednich pokoleń większość dnia spędzamy siedząc. Non stop przy komputerze, telewizorze, w podróży, w pracy i w czasie odpoczynku, a lekarze alarmują: siedzący tryb życia i niewłaściwe siedzisko skraca życie powodując wiele poważnych schorzeń nie tylko kręgosłupa. Nadciśnienie, problemy z trawieniem, nadwaga, cukrzyca to tylko niektóre przykłady chorób i problemów które czekają w kolejce.

Uważaj! Jesteś na celowniku

Profesja którą wykonujesz wymaga wielogodzinnej, wytężonej pracy na siedząco dlatego znajdujesz się w grupie największego ryzyka. Ok, starasz się prowadzić aktywny tryb życia korzystając z takich możliwości jak siłownia, basen czy masaże. Super, to już coś ale wiedz, że nie rozwiążesz tym problemu, który wcześniej czy później i tak da o sobie znać.

Pamiętaj, w tej pracy trzeba mieć „mocne” plecy, dlatego weź w końcu odpowiedzialność za swoje zdrowie.

Jeśli Twój pracodawca nie zapewnił ci dotąd odpowiedniego krzesła do pracy zgłoś mu jak najszybciej taki postulat – praca pracą, a zdrowie masz tylko jedno. Jeśli sam jesteś sobie sterem i okrętem pracując jako freelancer w domu, zainwestuj w dobre i przyjazne zdrowiu krzesło do pracy. Zrób to szybko zanim twój kręgosłup zbuntuje się na dobre.

CZY WIESZ ŻE?

  • podczas leżenia na plecach obciążenie kręgosłupa wynosi 25 kg,
  • gdy stoimy nacisk wzrasta aż do 100 kg,
  • podczas siedzenia – do około 150 kg, a jeżeli kręgosłup jest nieprawidłowo podparty, obciążenie odcinka lędźwiowo-krzyżowego sięga nawet do 300 kg.

Idealne krzesło do pracy

Nie każde krzesło biurowe jest przystosowane do wielogodzinnej pracy. Zdrowe, ergonomiczne krzesło możesz poznać po tym, że siedząc odczuwasz komfort związany z uczuciem „dynamicznego siedzenia”, podczas którego krzesło porusza się podążając za Twoim ruchem. Mając profesjonalne krzesło dostosujesz wysokość siedziska do Twojego wzrostu oraz dostosujesz wysokość oparcia do Twoich wymagań. Pamiętaj, że oparcie powinno stale podpierać Twój kręgosłup. Dodatkowo, wyregulujesz głębokość siedziska – musisz dostosować je do swojego wzrostu. Dzięki temu zlikwidujesz ucisk w okolicy podkolanowej i zapewnisz właściwe krążenie w nogach, a dzięki wsparciu przedramion na miękkich podłokietnikach odciążysz mięśnie szyi, ramion i rozluźnisz mięśnie pleców.

Poniżej prezentujemy kilka przykładów ergonomicznych i przyjaznych zdrowiu krzeseł które przystosowane są do wielogodzinnej pracy.

Krzesło SAVA z mechanizmem Synchro PRO

MDD_prezentacja www3(2)

– SAVA łączy w sobie klasykę i oryginalność. Zastosowane mechanizmy pozwalają na dostosowanie krzesła do osoby użytkującej, w zależności od jej potrzeb i przyzwyczajeń. Szeroka paleta stosowanych tkanin i barwne kolory to kolejny atut do stworzenia współczesnego biura. Projektując nasze krzesła mieliśmy na uwadze ich funkcje zdrowotne i estetyczne.
W pierwszej kolejności robimy je z myślą o naszych pracownikach – testowaliśmy je na sobie.
Krzysztof Cieślik – Dyrektor Marki MDD Seating  www.mdd.pl